Kto sme

Logo

 

Slovensko-rakúska spoločnosť Ferroplast SK vznikla v roku 2003 ako pokračovateľ zabehnutej výroby drobných dielov pre automobilový a stavebný priemysel predovšetkým pre rakúsky trh. Zameriavame sa na zákazkovú kovovýrobu. Vďaka našej technickej vybavenosti a skúsenostiam sme schopní vyrobiť najrôznejšie druhy produktov - od malých súčiastok do motora po deltablocky na diaľnice.

Naša spoločnosť sídli v malebnom vinárskom mestečku Pezinok na okraji Malých Karpát neďaleko Bratislavy. Pozícia firmy je výhodná najmä z pohľadu logistiky, nachádzame sa v blízkosti logistického uzla spájajúceho 4 štáty - Slovensko, Česko, Rakúsko a Maďarsko. Našim najväčším spojencom je rakúska spoločnosť Ferroplast sídliaca v rakúskom meste Steyr.

Postupným technologickým vývojom sme sa vypracovali na významný stredne veľký podnik dodávajúci výrobky do celého sveta, predovšetkým do západnej a strednej Európy. Tento vývoj firmy odzrkadľuje každoročný nárast našej spoločnosti a to nie len z pohľadu počtu zamestnancov, ale i nárastu objemu vyexpedovaných výrobkov a podielu na trhu. Počas niekoľkých rokov sme so svojimi partnermi vytvorili stabilnú obchodnú sieť.

V súčasnosti sa počet našich zamestnancov pohybuje v intervale medzi 30 až 50 zamestnancov. Pre našu spoločnosť je dôležité, aby každý náš zamestnanec bol dostatočne odborne spôsobilý. To zabezpečujeme výberom kvalifikovaných ľudí už pri nástupe a pravidelnými odbornými školeniami zamestnancov. Školenia zameriavame nielen na bezpečnosť a prácu s novými strojmi, ale aj vylepšenie spolupráce jednotlivých výrobných zložiek, dôležitých krokov na zachovanie kvality výroby a dôležitosť vyrobiť všetko na čas. Uvedomujeme si, že bez spolupráce a správneho nasadenia našich zamestnancov, nie je možné docieliť dostatočnú kvalitu výroby.

Naša firma je schopná vyrábať najrôznejšie výrobky tvorené z plechov a hutného materiálu. Presnosť a kvalita našej výroby spôsobili, že v súčastnosti je najväčšia časť našich výrobkov dodávaná práve pre automobilový a stavebný priemysel. Ďalšia nezanedbateľná časť smeruje pre komunálnu sféru, je to najmä výroba rôznych košov, parkových lavičiek, záhradných setov a podobne a nábytkárstvo.

Produkty Ferroplast

Medzi našich zákazníkov patria automobilky KIA, MAN, Volkswagen, Jaguar či mesto Viedeň.

Naše možnosti a skúsenosti s výrobou:

  • malé súčiastky leteckých a malých spaľovacích motorov
  • nábytkové kovanie a mechanizmy
  • súčasti stavebných strojov a mechanizácie
  • veľké prepravné palety pre automobilky a ich subdodávateľov
  • malé a stredne veľké konštrukčné prvky pre stavebný priemysel
  • konštrukcie pre stavby, diaľnice a betonárky

Náš prístup k výrobe a k snahe neustáleho zlepšovania kvality našich výrobkov bol ocenený spoločnosťou TSU CERTITECH, ktorá vydala našej spoločnosti certifikát ISO 9001:2015. Toto ocenenie a spokojnosť našich zákazníkov je pre nás znak, že sme na dobrej ceste stať sa veľkou a silnou spoločnosťou, ktorá bude schopná konkurovať ostatným spoločnostiam v celej Európskej únií.

Ak máte záujem dozvedieť sa viac o našej firme, stačí ak nás budete kontaktovať a naši pracovníci Vám veľmi radi pomôžu. Tešíme sa na spoluprácu.

Ferroplast